Sprawdź nauczyciela twojego dziecka

5
tablica

Masz w domu ucznia, więc już ich znasz. Jeśli etap szkoły masz jeszcze przed sobą, na pewno o nich usłyszysz. Nazwiska nie grają roli. Każdy nauczyciel należy do jednej z poniższych kategorii:

Weteran – perfekcyjne połączenie dyscypliny i ciepłych kluch: wymaga, ale nie poskąpi pochwał. Naucza, ale i wychowuje. Jeśli mimo 30-letniego stażu w szkole udało się jej/jemu uniknąć wypalenia zawodowego, będziesz marzyć, żeby twoje dziecko trafiło właśnie do niej/niego.

Nadgorliwiec – aktywnie uczestniczy w życiu szkolnym i tego samego wymaga od rodziców swoich wychowanków. Jego klasa będzie przodownikiem w zbieraniu makulatury, sadzeniu drzewek i wszelkich innych aktywności.

Wycieraczka – klasa ma większą kontrole nad nią/nim, niż ona/on nad klasą.

Kumpel – dzieci ją/jego uwielbiają za luźną atmosferę na lekcjach. Niestety, gorzej idzie jej/jemu przerabianie programu i przygotowanie dzieci do szkolnych egzaminów.

Niespełniony artysta – uczy muzyki albo plastyki, bo ma talent i przygotowanie dydaktyczne. Jej/jego wychowankowie będą częściej uczestniczyć w szkolnych akademiach.

Wymagający – nie lubi podlizywania się ani dzieci, ani rodziców. Dla niej/niego liczą się wyniki, a nie komplementy. Zawsze stawia na swoim. Dużo z siebie daje, ale i dużo wymaga – zarówno od dzieci, jak i od ich rodziców.

Fanatyk sportu – w każdym przedmiocie nawiąże do swoich zainteresowań; jeśli uczy matematyki, w treści zadań pojawią się drużyny sportowe. Idealny do nauczania chłopców.

Pani/Pan Błękit – ma wszystko błękitne. A jeśli nie wszystko, to na pewno w jej/jego stroju, torebce, rzeczach na biurku znajdzie się błękitny akcent. Zawsze będzie was ciekawić, czy używa tylko błękitnej kredy….

Mruk – nauczyciel niezaangażowany, bez powołania, albo wypalony. Szkoła, dzieci i rodzice są wyłącznie składowymi jego pracy, którą chce zakończyć równo z dzwonkiem. Nie ma co się spodziewać po niej/nim nowatorskich pomysłów czy jakiejkolwiek społecznej inicjatywy.

Kreatywka – młody nauczyciel, który ma już doświadczenie w pracy z dziećmi, a przy tym świeże pomysły i któremu – mimo ewentualnych przeciwności – nadal „się chce”. Jeśli ma powołanie i nie zdarzy się nic, co zniechęci go do uprawiania zawodu, jest szansa, że w przyszłości dorówna albo wręcz stanie się Weteranem. (fot.sxc.hu)

Dodaj komentarz

Wypełnienie poniższych pól jest wymagane. Adres email nie będzie publikowany.